Kirjaudu portaaliin.

Poikkeusjärjestelyt

Kerhohuone

Kerhohuone on avoinna seuraavasti:
MA: 17.30 ->
KE, TO: 17.00 ->
LA, SU: 12.00 ->

Isäntä on avaamassa ovia yleensä n. 2 tuntia aloitusajasta, ota tämä huomioon kun saavut paikalle. Pelata voi pidempäänkin. Soita isännälle että pääset alaovesta sisään. Kerhohuoneen isäntien yhteystiedot

Kategoriat (Jutut)

Juttuarkisto

Warmachine/Hordes

WARMACHINE megamättö – armeijat

Megamätön 20.3.2010 armeijalistat

Puolustajat

Mikko

High Allegiant Amon Ad-Raza -6
Devout 5
Revenger 6
Dervish 4
Crusader 6
Hierophant 2
High Exemplar Kreoss -6
Vanquisher 8
Devout 5
Redeemer 6
Guardian 9
Avatar of Menoth 11
Choir of Menoth (Leader and 5 Grunts) 3
Exemplar Bastions (Leader and 4 Grunts) 8
Holy Zealots (Leader and 7 Grunts) 5
Holy Zealot Monolith Bearer 2
Knights Exemplar (Leader and 5 Grunts) 5
Temple Flameguard (Leader and 9 Grunts) 6
Temple Flameguard Officer & Standard 2
Visgoth Juviah Rhoven & 2 Honor Guard 4
High Exemplar Gravus 5
High Paladin Dartan Vilmon 3
Paladin of the Order of the Wall 2
Reclaimer 2
Vassal of Menoth 2

Jaakko

Fiona the Black -6
Mariner 8
Commander Coleman Stryker -6
Charger 4
Lancer 6
Ol’ Rowdy 9
Squire 2
Black 13th Gun Mage Strike Team 4
Lady Aiyana & Master Holt 4
Sea Dog Crew (Leader and 9 Grunts) 8
Storm Lances (Leader and 4 Grunts) 11
Sword Knights (Leader and 7 Grunts) 5
Ironclad 7
Sword Knight Officer & Standard 2
Trencher Infantry (Leader and 9 Grunts) 10
1 Trencher Infantry Grenadier 1
Trencher Infantry Officer & Sniper 3
Anastasia di Bray 2
Eiryss, Angel of Retribution 3
First Mate Hawk 2
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist 2
Gun Mage Captain Adept 2
Journeyman Warcaster 3
Defender 9
Master Gunner Dougal MacNaile 2
Reinholdt, Gobber Speculator 1
Rhupert Carvolo, Piper of Ord 2
Stormsmith Stormcaller 1
Stormsmith Stormcaller 1

Khador

Teemu

Forward Kommander Sorscha -5
Beast-09 11
Devastator 9
Juggernaut 7
War dog 1
Vladimir, The Dark Prince -5
Behemoth 13
Berserker 6
Drago 8
Marauder 7
Battle Mechaniks (Leader and 3 Grunts) 2
Greylord Ternion (Leader and 2 Grunts) 4
Kayazy Assassins (Leader and 5 Grunts) 5
Kayazy Assassin Underboss 2
Kossite Woodsmen (Leader and 5 Grunts) 4
Widowmakers (Leader and 3 Grunts) 4
Winter Guard Infantry (Leader and 9 Grunts) 6
3 Winter Guard Infantry Rocketeers 3
Winter Guard Infantry Officer & Standard 2
Winter Guard Mortar Crew (Leader and Grunt) 3
Winter Guard Mortar Crew (Leader and Grunt) 3
Koldun Lord 2
Destroyer 9
Kovnik Jozef Grigorovich 2
Man-o-war Drakhun (with dismount) 5
Man-o-war Kovnik 3
Berserker 6
Manhunter 2
Manhunter 2

Tatu

Kommander Orsus Zoktavir -6
Berserker 6
Juggernaut 7
Spriggan 10
War dog 1
Supreme Kommandant Irusk -6
Devastator 9
War dog 1
Great Bears of Gallowswood 5
Greylord Ternion (Leader and 2 Grunts) 4
Man-o-war Demolition Corps (Leader and 2 Grunts) 6
Man-o-war Demolition Corps (Leader and 4 Grunts) 9
Widowmakers (Leader and 3 Grunts) 4
Kell Bailoch 2
Man-o-war Drakhun (with dismount) 5
Man-o-war Kovnik 3
Destroyer 9
Manhunter 2
Manhunter 2
Manhunter 2
Ogrun Bokur 3
Widowmaker Marksman 2
Widowmaker Marksman 2
Yuri the Axe 3
Bookmark and Share

You must be logged in to post a comment.