Kirjaudu portaaliin.

Poikkeusjärjestelyt

Kerhohuone

Kerhohuone on avoinna seuraavasti:
MA: 17.30 ->
KE, TO: 17.00 ->
LA, SU: 12.00 ->

Isäntä on avaamassa ovia yleensä n. 2 tuntia aloitusajasta, ota tämä huomioon kun saavut paikalle. Pelata voi pidempäänkin. Soita isännälle että pääset alaovesta sisään. Kerhohuoneen isäntien yhteystiedot

Kategoriat (Jutut)

Juttuarkisto

Fantasia- ja Scifi-pelit

Talvisodan 1-2.2.2014 tulospalvelu

Ekan päivän tilannekuvia :

 

 

Kakkoskierroksen tilannekuvia : 

Kenttäruokailua :

Masiinaa

Sotakoneen omat kivat :

 

Tilanne ensimmäisen päivän jälkeen :

Masiina :

Faba :

Ekan kierroksen pelit :

1.:( 6) Petri Gerdt – Jens-Peter Aho : 10-0
2.:( 7) Olli-Pekka Värri – Pasi Taskinen : 10-0
3.:( 9) Sami Avonen – Anton Patrikainen : 10-0
4.:(11) Juuso Lähdekorpi – Teemu Kujala : 10-0
5.:(21) Juha Pääkkönen – Jaakko Snicker : 10-0
6.:(18) Veeti Laine – Tuukka Rantanen : 10-0
7.:(16) Mika Baljaskin – Matti Honkanen : 9-1
8.:(13) Petteri Ihalainen – Sami Kangasvieri : 9-1
9.:(12) Juha Tuominen – Mikael Siirtola : 8-2
10.:( 5) pyry Peitso – Mika Ahvonen : 7-3
11.:(22) Julius Castren – Kari Varpula : 7-3
12.:(17) Heikki Parviainen – Aatu Riuttamäki : 7-3
13.:(20) Jesse Meuronen – Mikko Marttila : 6-4
14.:( 2) Mikko Vaittinen – Eero Saukkonen : 3-7
15.:( 4) Esko Lång – Jussi Koskimäki : 3-7
16.:(15) Aku Kolu – Juuso Sipiläinen : 2-8
17.:(10) Olli Katila – Ossi Heinonen : 2-8
18.:( 1) Toni Kortelainen – Ville Rantanen : 2-8
19.:(14) Olli Mikkanen – Jere Jukka : 1-9
20.:(19) Ville Mannonen – Saku Tanskanen : 1-9
23.: Karri Rantala – Jari Koivula : 0-10

Tilanne ekan päivän jälkeen :

Name                  PointsArmyTotalDifference

1. Eero Saukkonen     42 0 42    Skaven

2. Juha Pääkkönen     41 0 41    Daemons

3. Kalle Mannonen     41 0 41    Dark Elves

4. Saku Tanskanen     39 0 39    woc

5. Petri Gerdt        39 0 39    WoC

6. Ville Rantanen     39 0 39    high eLVES

7. Juha Tuominen      38 0 38    High Elves

8. Sami Avonen        38 0 38    skaven

9. Mika Baljaskin     37 0 37    Tomb Kings

10. Pyry Peitso        36 0 36    empire

11. Jens-Peter Aho     35 0 35    High Elves

12. Jari Koivula       34 0 34    Beastmen

13. Veeti Laine        33 0 33    o&G

14. Anton Patrikainen  33 0 33    WoC

15. Juuso Sipiläinen   33 0 33    Daemons

16. Esko Lång          32 0 32    O&G

17. Kari Varpula       32 0 32    High Elves

18. Juuso Lähdekorpi   30 0 30    Warriors of Chaos

19. Aatu Riuttamäki    29 0 29    hIGH eLVES

20. Mika Ahvonen       29 0 29    High Elves

21. Ossi Heinonen      28 0 28    High Elves

22. Olli Katila        28 0 28    Empire

23. Mikael Siirtola    24 0 24    Dark Elves

24. Olli Mikkanen      21 0 21    Ogre Kingdom

25. Aku Kolu           21 0 21    Dwarfs

26. Sami Kangasvieri   21 0 21    dwarfs

27. Karri Rantala      20 0 20    Dark Elves

28. Ville Mannonen     20 0 20    daemons

29. Toni Kortelainen   19 0 19    higH eLVES

30. Matti Honkanen     18 0 18    Beastmen

31. Heikki Parviainen  17 0 17    Dark Elves

32. Mikko Marttila     17 0 17    O&G

33. Petteri Ihalainen  16 0 16    vampire Counts

34. Jussi Koskimäki    12 0 12    Dwarfs

35. Tuukka Rantanen    12 0 12    vampire Counts

36. Jere Jukka         11 0 11    WoC

37. Olli-Pekka Värri   11 0 11    Daemons

38. Julius Castren     11 0 11    Vampire Counts

39. Mikko Vaittinen    6 0 6    Chaos Dwarfs

40. Jesse Meuronen     6 0 6    Lizardmen

41. Pasi Taskinen      1 0 1    Lizardmen

42. Jaakko Snicker     0 0 0    WoC

 

Parit nelospeliin :

Juha Pääkkönen – Eero Saukkonen
Petri Gerdt – Saku Tanskanen
Sami Avonen – Mika Baljaskin
Juha Tuominen – Ville Rantanen
Pyry Peitso – Jens-Peter Aho
Jari Koivula – Veeti Laine
Juuso Sipiläinen – Anton Patrikainen
Kari Varpula – Esko Lång
Juuso Lähdekorpi – Aatu Riuttamäki
Olli Katila – Mikael Siirtola
Ossi Heinonen – Mika Ahvonen
Olli Mikkanen – Aku Kolu
Ville Mannonen – Toni Kortelainen
Karri Rantala – Sami Kangasvieri
Mikko Marttila – Petteri Ihalainen
Heikki Parviainen – Matti Honkanen
Jussi Koskimäki – Tuukka Rantanen
Olli-Pekka Värri – Jere Jukka
Jesse Meuronen – Teemu Kujala
Mikko Vaittinen – Julius Castren
Pasi Taskinen – Jaakko Snicker
Ville Virtanen – Ville Virtanen

Varapelaaja : Kalle Mannonen

Pistetilanne ennen viidettä ja ratkaisevaa kierrosta :

1. Saku Tanskanen 59 woc
2. Kalle Mannonen 58 Dark Elves
3. pyry Peitso 56 empire
4. Juha Pääkkönen 55 Daemons
5. Anton Patrikainen 52 WoC
6. Sami Avonen 52 skaven
7. Juuso Lähdekorpi 50 Warriors of Chaos
8. Ville Rantanen 50 high eLVES
9. Mika Ahvonen 49 High Elves
10. Eero Saukkonen 48 Skaven
11. Olli Katila 47 Empire
12. Juha Tuominen 47 High Elves
13. Veeti Laine 47 o&G
14. Esko Lång 45 O&G
15. Mika Baljaskin 43 Tomb Kings
16. Olli Mikkanen 41 Ogre Kingdom
17. Jari Koivula 40 Beastmen
18. Toni Kortelainen 39 higH eLVES
19. Petri Gerdt 39 WoC
20. Kari Varpula 39 High Elves
21. Petteri Ihalainen 36 vampire Counts
22. Jens-Peter Aho 35 High Elves
23. Juuso Sipiläinen 34 Daemons
24. Jere Jukka 31 WoC
25. Julius Castren 31 Vampire Counts
26. Heikki Parviainen 29 Dark Elves
27. Aatu Riuttamäki 29 hIGH eLVES
28. Ossi Heinonen 28 High Elves
29. Jussi Koskimäki 27 Dwarfs
30. Mikko Marttila 27 O&G
31. Matti Honkanen 26 Beastmen
32. Mikael Siirtola 25 Dark Elves
33. Sami Kangasvieri 24 dwarfs
34. Aku Kolu 21 Dwarfs
35. Karri Rantala 20 Dark Elves
36. Ville Mannonen 20 daemons
37. Tuukka Rantanen 17 vampire Counts
38. Olli-Pekka Värri 11 Daemons
39. Mikko Vaittinen 6 Chaos Dwarfs
40. Jesse Meuronen 6 Lizardmen
41. Pasi Taskinen 1 Lizardmen

 

Faban lopputulokset :

Name Points Army Total Difference
1. Juha Pääkkönen 75 4 79 Daemons
2. Ville Rantanen 70 4 74 high eLVES
3. Eero Saukkonen 68 5 73 Skaven
3. pyry Peitso 70 3 73 empire
3. Mika Ahvonen 69 4 73 High Elves
6. Olli Katila 67 2 69 Empire
7. Saku Tanskanen 65 2 67 woc
8. Esko Lång 61 3 64 O&G
9. Kalle Mannonen 58 2 60 Dark Elves
10. Olli Mikkanen 53 4 57 Ogre Kingdom
10. Petri Gerdt 53 4 57 WoC
12. Sami Avonen 52 3 55 skaven
12. Julius Castren 51 4 55 Vampire Counts
14. Petteri Ihalainen 51 3 54 vampire Counts
15. Juuso Lähdekorpi 50 3 53 Warriors of Chaos
16. Jari Koivula 48 4 52 Beastmen
17. Veeti Laine 47 4 51 o&G
17. Anton Patrikainen 52 -1 51 WoC
19. Juha Tuominen 47 3 50 High Elves
19. Mika Baljaskin 47 3 50 Tomb Kings
21. Heikki Parviainen 44 5 49 Dark Elves
22. Jens-Peter Aho 46 2 48 High Elves
22. Mikael Siirtola 45 3 48 Dark Elves
22. Ossi Heinonen 45 3 48 High Elves
22. Kari Varpula 45 3 48 High Elves
26. Toni Kortelainen 44 2 46 higH eLVES
27. Juuso Sipiläinen 43 2 45 Daemons
28. Matti Honkanen 39 4 43 Beastmen
29. Ville Mannonen 40 2 42 daemons
30. Jussi Koskimäki 34 5 39 Dwarfs
31. Aatu Riuttamäki 32 6 38 hIGH eLVES
32. Olli-Pekka Värri 31 6 37 Daemons
33. Mikko Marttila 32 3 35 O&G
34. Jere Jukka 31 3 34 WoC
35. Sami Kangasvieri 24 2 26 dwarfs
35. Aku Kolu 21 5 26 Dwarfs
37. Karri Rantala 20 4 24 Dark Elves
38. Tuukka Rantanen 17 5 22 vampire Counts
39. Pasi Taskinen 14 3 17 Lizardmen
40. Mikko Vaittinen 13 2 15 Chaos Dwarfs
41. Jesse Meuronen 6 3 9 Lizardmen
42. Jaakko Snicker 0 2 2 WoC

 

40k :

Sijat kahden ekan pelatun kierroksen jälkeen:

  1. Eetu Peltola : 40
  2. Jukka Halme : 38
  3. Teemu Valve : 34
  4. Jouni Haavisto : 34
  5. Aleksi Lehtiö : 33
  6. Pekka Koskivirta : 24
  7. Miika Kalliokari : 22
  8. Roni Landgren : 22
  9. Antti Hakkarainen : 20
  10. Antti Natunen : 19
  11. Lauri Koistinen : 16
  12. Oskari Holm : 14
  13. Kim Hyttinen : 12
  14. Jaakko Tanttu : 8
  15. Aleksi Meuronen : 8
  16. Joonatan Niissalo : 7
  17. Otto Ville Virkkunen : 5
  18. Timo Oravala : 4

Kakkospäivän random pelitilannekuvia :

Tuloksen merkkaus, arvaa voitinko :

Vähän parempia armeijoita :

 

Bookmark and Share

2 comments to Talvisodan 1-2.2.2014 tulospalvelu

You must be logged in to post a comment.