Kirjaudu portaaliin.

Poikkeusjärjestelyt

Kerhohuone

Kerhohuone on avoinna seuraavasti:
MA: 17.30 ->
KE, TO: 17.00 ->
LA, SU: 12.00 ->

Isäntä on avaamassa ovia yleensä n. 2 tuntia aloitusajasta, ota tämä huomioon kun saavut paikalle. Pelata voi pidempäänkin. Soita isännälle että pääset alaovesta sisään. Kerhohuoneen isäntien yhteystiedot

Kategoriat (Jutut)

Juttuarkisto

Fantasia- ja Scifi-pelit

Warhammer Megaturnaus 30-31.8.2014 – tulospalvelu !

(kuvasta poiketen pelataan kellarissa…)

Turnauksen aikataulu :
Lauantai 30.08.2014

  • 09.30 – 10.00 : saapuminen paikalle ja ilmoittautuminen, oman armeijan laittaminen pelikuntoon.
  • 10.00 – 13.30 : Eka peli, Battle Line
  • 13.30 – 14.00 : ruokatauko
  • 14.30 – 18.00 : Toka peli skenaario
  • 18.00 – 21.30 : Kolmas peli Battle Line

 

Sunnuntai 31.08.2014

  • 08.30 – 09.00 : saapuminen paikalle ja ilmoittautuminen, oman armeijan laittaminen pelikuntoon.
  • 09.00 – 12.30 : Peli neljä, Battle Line
  • 12.30 – 13.00 : ruokatauko
  • 13.00 – 16.30 : Peli neljä, Battle Line

Sääntösetti täällä

Ekan kierroksen tulokset :

1.:( 6) Antti Häkli – Juha Pääkkönen : 20-0
2.:( 4) Sami Avonen – Olli Katila : 20-0
3.:( 8) Juuso Lähdekorpi – Mika Ahvonen : 12-8
4.:( 5) Veeti Laine – Teemu Kantola : 7-13
5.:( 7) Jesse Meuronen – Juuso Sipiläinen : 7-13
6.:( 1) Petri Gerdt – Nino Lind : 7-13
7.:( 2) Kalle Mannonen – Olli-Pekka Värri : 0-20
8.:( 3) Pasi Taskinen – Olli Mikkanen : 0-20

 

Ekan kierroksen kuvia : 

 

 

Kakkoskierroksen tulokset :

 

Kuvia kakkoskierrokselta

Herrasmiesten rentoa matsia, Jupi vs Olli :

 

Juliuksen poissaollessa ikäluokan ~20v kovimmat jätkät kohtaavat jo kakkoskierroksella, Metsänhaltiat oli köysissä Daemoneita vastaan :

 

Vanhat Parrat pärisevät, OP vastaan Sami :

 

Liskomies turnauksessa, holy shit !

Mikan Yybermakeet tontut :

 

Melko uskottava Great Unclean One  :

 

Kolmosen tulokset : 

1.:( 1) Antti Häkli – Nino Lind : 14-6
2.:( 7) Juuso Lähdekorpi – Olli-Pekka Värri : 20-0
3.:( 2) Sami Avonen – Petri Gerdt : 9-11
4.:( 3) Teemu Kantola – Juuso Sipiläinen : 20-0
5.:( 4) Veeti Laine – Jesse Meuronen : 13-7
6.:( 5) Kalle Mannonen – Juha Pääkkönen : 8-12
7.:( 8) Mika Ahvonen – Olli Mikkanen : 6-14
8.:( 6) Pasi Taskinen – Olli Katila : 20-0

Tilanne ekan päivän jälkeen :

1. Antti Häkli 53 0 53 0 Daemons
2. Juuso Lähdekorpi 52 0 52 0 Daemons
3. Nino Lind 39 0 39 0 Daemons
4. Sami Avonen 39 0 39 0 Dwarfs
5. Olli Mikkanen 35 0 35 0 Wood Elves
6. Petri Gerdt 33 0 33 0 Warriors of Chaos
7. Teemu Kantola 33 0 33 0 Dark Elves
8. Olli-Pekka Värri 30 0 30 0 Dark Elves
9. Juha Pääkkönen 29 0 29 0 Daemons
10. Kalle Mannonen 28 0 28 0 Dark Elves
11. Veeti Laine 28 0 28 0 Orcs & Goblins
12. Mika Ahvonen 26 0 26 0 High Elves
13. Olli Katila 23 0 23 0 Chaos Dwarfs
14. Jesse Meuronen 19 0 19 0 Lizardmen
15. Juuso Sipiläinen 13 0 13 0 Warriors of Chaos
16. Pasi Taskinen 0 0 0 0 High Elves

Neljännen pelin parit :

1.:( 1) Juuso Lähdekorpi – Antti Häkli : 0-0 (0-0)
2.:( 7) Sami Avonen – Nino Lind : 0-0 (0-0)
3.:( 2) Teemu Kantola – Olli Mikkanen : 0-0 (0-0)
4.:( 3) Petri Gerdt – Olli-Pekka Värri : 0-0 (0-0)
5.:( 4) Veeti Laine – Juha Pääkkönen : 0-0 (0-0)
6.:( 5) Kalle Mannonen – Mika Ahvonen : 0-0 (0-0)
7.:( 8) Olli Katila – Juuso Sipiläinen : 0-0 (0-0)
8.:( 6) Pasi Taskinen – Jesse Meuronen : 0-0 (0-0)

Päivä 2 valmiina lähtemään käyntiin ! 

 

Nelospelin tulokset :

1.:( 2) Juuso Lähdekorpi – Antti Häkli : 10-10
2.:( 6) Sami Avonen – Nino Lind : 13-7
3.:( 8) Teemu Kantola – Olli Mikkanen : 9-11
4.:( 3) Petri Gerdt – Olli-Pekka Värri : 8-13
5.:( 5) Olli Katila – Juuso Sipiläinen : 17-3
6.:( 7) Kalle Mannonen – Mika Ahvonen : 10-10
7.:( 4) Veeti Laine – Juha Pääkkönen : 0-20
8.:( 1) Pasi Taskinen – Jesse Meuronen : 0-20

Tilanne ennen viimeistä kierrosta :

Name Points Army Total Difference
1. Juuso Lähdekorpi 62 4 66 0 Daemons
2. Antti Häkli 63 2 65 0 Daemons
3. Sami Avonen 52 4 56 0 Dwarfs
4. Juha Pääkkönen 49 4 53 0 Daemons
5. Olli Mikkanen 46 3 49 0 Wood Elves
6. Teemu Kantola 42 4 46 0 Dark Elves
7. Olli-Pekka Värri 43 2 45 0 Dark Elves
8. Petri Gerdt 41 4 45 0 Warriors of Chaos
9. Olli Katila 40 2 42 0 Chaos Dwarfs
10. Nino Lind 46 -4 42 0 Daemons
11. Kalle Mannonen 38 2 40 0 Dark Elves
12. Jesse Meuronen 39 1 40 0 Lizardmen
13. Mika Ahvonen 36 4 40 0 High Elves
14. Veeti Laine 28 4 32 0 Orcs & Goblins
15. Juuso Sipiläinen 16 2 18 0 Warriors of Chaos
16. Pasi Taskinen 0 4 4 0 High Elves

Kuvia ratkaisukierroksen hektisiltä hetkiltä : 

 

 

 

Vitoskierroksen pelit : 

1.:( 2) Juuso Lähdekorpi – Juha Pääkkönen : 11-9
2.:( 6) Sami Avonen – Antti Häkli : 19-1
3.:( 8) Teemu Kantola – Olli-Pekka Värri : 20-0
4.:( 3) Olli Mikkanen – Nino Lind : 14-6
5.:( 5) Kalle Mannonen – Veeti Laine : 20-0
6.:( 7) Petri Gerdt – Olli Katila : 10-10
7.:( 4) Mika Ahvonen – Jesse Meuronen : 8-12
8.:( 1) Pasi Taskinen – Juuso Sipiläinen : 5-20

Lopputulokset :

Name Points Army Total Difference
1. Juuso Lähdekorpi 73 4 77 0 Daemons
2. Sami Avonen 71 4 75 0 Dwarfs
3. Teemu Kantola 62 4 66 0 Dark Elves
3. Antti Häkli 64 2 66 0 Daemons
5. Olli Mikkanen 60 3 63 0 Wood Elves
6. Juha Pääkkönen 58 4 62 0 Daemons
7. Kalle Mannonen 58 2 60 0 Dark Elves
8. Petri Gerdt 51 4 55 0 Warriors of Chaos
9. Jesse Meuronen 51 1 52 0 Lizardmen
10. Olli Katila 50 2 52 0 Chaos Dwarfs
11. Mika Ahvonen 44 4 48 0 High Elves
12. Nino Lind 52 -4 48 0 Daemons
13. Olli-Pekka Värri 43 2 45 0 Dark Elves
14. Juuso Sipiläinen 36 2 38 0 Warriors of Chaos
15. Veeti Laine 28 4 32 0 Orcs & Goblins
16. Pasi Taskinen 5 4 9 0 High Elves

Bookmark and Share

9 comments to Warhammer Megaturnaus 30-31.8.2014 – tulospalvelu !

You must be logged in to post a comment.